Balinalar Harekete Geçti: Bu Altcoin, 7 Büyüğü Devirdi!

Bu hafta, Tron Blockchain’in kurucusu Justin Sun altcoin projesindeki yetkilerini devredeceğini ve Latin Amerika ülkelerinde kriptoyu meşrulaştırmak için girişimler başlatacağını bildirdi. Tron ağına dair TRX işlemlerini izleyen ve paylaşan Tron Foundation ise, TRX işlem sayılarında ani bir artış tespit ettiğini açıklıyor. Bu, Justin Sun’ın TRON CEO’su olarak istifasını nakde çeviren yatırımcılar olabilir mi? Gelin 7 altcoin’in on-chain aktivitelerini geride bırakan Tron (TRX) için son metriklere göz atalım.

Tron (TRX), bu 7 altcoin devini geride bıraktı!

CoinMetrics verileri, Tron (TRX) işlemlerinin EOS, ETH, XRP, NEO, LTC, ADA ve DASH işlemlerini aştığını ve bunun da artan yüksek kullanılabilirlik ve yüksek verimi temsil ettiğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 17 Aralık’ta istifa ettiğini duyuran Justin Sun, kendisiyle ilişkilendirilen üç süper node’nin, “justinsuntron”, “BitTorrent” ve “µTorrent”in TRON temsilcilerinden resmi olarak geri çekildiğini belirtmişti. Böylece, TRON topluluğu artık 27 süper temsilci tarafından yönetilecek. Süper temsilciler TRON topluluğunu yönetmede önemli bir rol oynar. Ağda oy verebilirler, bloklar oluşturabilirler, işlemleri paketler ve blok ve oylama ödülleri alırlar. Bu nedenle, Sun’un istifası ardından yeni süper temsilciler için hareketliliğin başladığı görülüyor.

Justin Sun’ın istifası TRC yatırımcılarına nasıl yansıyor?

WhaleStats verilerine göre, Binance borsasından 5,867,895 dolar değerinde 75.186.300 TRX gizemli bir cüzdana transfer edildi. Yukarıda bahsettiğimiz, en büyük Blockchain’lerden birini kontrol etme telaşı, Justin Sun’ın istifası ardından hareketleniyor ve TRX fiyatı bu aktivitelere piyasa geneline göre ortalama düşüşle (%6.15) tepki veriyor.

  • CoinMarketCap verilerine göre Tron (TRX), 7.7 milyar dolar piyasa değeriyle, 0.0757 dolardan 25. sırada işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.