Kartepe Belediyesi Gece-Gündüz Nöbette

Kış turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Kartepe, kış mevsiminin gelmesiyle beyaza büründü. Kartepe Belediyesi ekipleri zirveye çıkan Derbent yolunda kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı ve gece-gündüz nöbet sistemiyle 7/24 yolların açık ve ulaşımın güvenli olması sağlanıyor.

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte turizmin merkezlerinden olan Kartepe’de başlayan kar yağışı ile Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yolların kapanmaması, kayma ve buzlanmanın oluşmaması için çalışmalarına başladı.

KARTEPE YOLLARI 7/24 AÇIK

Kartepe Derbent yolunda Kartepe Belediyesi Kar Timi 50 personel, 3 kar küreme-tuzlama, 3 kar küreme, 3 grayder, 7 kepçe, 2 looder, 5 kamyonet, adet bakım aracı ile yolların kapanmaması için çalışmalarına başladı. Kartepe Belediyesi ekipleri 2 farklı grup olarak merkez de Uzunçiftlik, Sarımeşe, Uzuntarla, Eşme ve Acısu ile Arslanbey, Suadiye, Derbent, Maşukiye ve Karatepe bölgelerinde görevlerinin başında… Kartepe Belediyesi ekipleri yol açma çalışmalarına gece-gündüz devam ederken, kayma ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarınada devam ediyor.

Kartepe Belediyesi ekipleri kar yağışının etkili olduğu Derbent Yolu’nda çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “İlçemizde etkili olmaya başlayan kar yağışı ile birlikte ekiplerimiz yolların 7/24 açık olması için görevlerinin başındadır. Ekiplerimiz tarafından yollar açılırken, tuzlama çalışmaları yapılmaktadır. Yola çıkacak olan hemşehrilerimiz ve turistlerimiz kişisel tedbirlerini de ihmal etmesinler. Türkiye’nin cazibe merkezi Kartepemiz, bu kar sezonunda da tüm misafirlerini en iyi şekilde ağırlayacaktır” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.