Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Dünya Kooperatifçilik Günü Sebebiyle Ahievren Mahallesinde Düzenlenen Etkinliğe Katıldı

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Dünya Kooperatifçilik Günü sebebiyle 21 Aralık 2021 Salı günü saat 13.30’da Ahievren Mahallesinde düzenlenen etkinliğe katıldı.

Gerçekleştirilen etkinlikte; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, Belediye Meclis Üyeleri Nuran Başkütük, Mustafa Özer, Ahievren Mahalle Muhtarı Bülent Avcı, mahalle sakinleri ve üreticiler yer aldı.

Dünya Kooperatifçilik Günü sebebiyle düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Bugün bizler için çok önemli bir gün. Dünya Kooperatifçilik Gününde sizlerin hayata karşı ekonomik anlamdaki özgürlüğünüze yelken açmanız bizi ziyadesiyle mutlu ediyor.

Ahievren Mahallemizde birçok projemiz ve hizmetimiz oldu. Bundan sonrada kadınların ekonomik hayata katkı sunacağı kooperatifle, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizle, Tarım İl Müdürlüğümüz ve yeni paydaşlarımız ile birlikte yeni projelere imza atacağız.

Bugün kırsal mahallelerimizden biri olan Ahievren Mahallemizdeki kadınlarımızı kooperatife üye yapıyoruz. Ahievren Mahallemizde kadınlarımız Malkara’mızın diğer kırsal mahallelerinde yaşayan kadınlarımıza ayrı bir vizyon katacaksınız. Bu yüzden sizler bizim umudumuzsunuz. Sizlerin bu sorumluluğu taşıyacağınıza inanıyorum.

Sizlerle hareket etmek için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Umuyorum ki mahallemizin girişinde kooperatife kiralık olan Belediyemizin mülkiyetinde olan yapılacak tesiste hem mahallemize, hem bireysel olarak kendinize ekonomik gelir elde edeceksiniz.

Ben sizleri tebrik ediyor, sorumluluğunuzu beraber taşımaya her zaman hazır olduğumuzu belirtiyorum.

Çok Amaçlı Salonun İnşaat Çalışmaları Başladı

Bugün ayrıca uzun zamandır beklediğimiz ihalesini daha önce yapılan Malkara Çok Amaçlı Salonun inşaat çalışmaları başladı. Bu ekonomik şartlarda yapılabilecek en güzel projeleri yapmaya çalışıyoruz. Bunun içinde sizlerin huzurunda tekrar Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Albayrak’a teşekkür ediyorum.

Ülkemizi Kalkındıracak Yegâne Gerçek Üretim

Tabi bu ekonomik şartlarda demişken şunun altını çizmek istiyorum. Ülkemizi kalkındıracak yegâne gerçek üretim. Sizlerde bu işin başındasınız. Bu yüzden bizim için kıymetlisiniz. Her isteğiniz bizler için bir emirdir. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ardından konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, mahallelerin gelişebilmesi adına üretime katkı sağlayacak her türlü projenin destekçisi olmaya devam edeceğini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından sohbet eşliğinde geçen etkinlik son buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.