Verimlilik Ödülleri’nde Yataş Grup’a Birincilik Ödülü

Mobilya ve yatak sektörünün lider şirketlerinden Yataş Grup, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2021 Verimlilik Ödülleri’nde Büyük Ölçekli İşletmeler kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından her ölçekteki işletmelere ve kamu kurumlarına yönelik olarak düzenlenen 2021 Verimlilik Ödülleri Yarışması‘nda ödüller ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilen bir törenlesahiplerini buldu. Yataş Grup, bu yıl 53 farklı ilden toplam 468 projenin yarıştığı Verimlilik Ödülleri’nde “Thermobonded Nonwoven Elyaf Hattı Kapasitesinin Artırılması” projesiyle Büyük Ölçekli İşletmeler Kategorisi’nde birincilik ödülüne layık görüldü.

Yataş’a ödül getiren ve iç ve dış piyasada artan nonwoven elyaf taleplerini karşılayabilmek amacıyla hayata geçirilen “Thermobonded Nonwoven Elyaf Hattı Kapasitesinin Artırılması” projesi sonucunda üretim kapasite yüzde 65 oranında arttırıldı, toplam ekipman verimliliği ise yüzde 61’den yüzde 93’e çıkarıldı. MTBF (İki Arıza Arası Süre) değeri 25 saatten 539 saate ulaşırken, TKYS (Temizlik-Kontrol-Yağlama-Sıkma) süresi ise yıllık 1408 saatten 567 saate düşürüldü.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.