1. Ana Sayfa
  2. Sinema ve Dizi
  3. Netflix’ten Yeni Bir Türk Dizisi ‘Fatma’

Netflix’ten Yeni Bir Türk Dizisi ‘Fatma’

Burcu Biricik’in başrolünde yer aldığı dizi yayınlandığı haftadan itibaren fazlaca ilgi görerek Netflix’in en popüler türk dizileri arasına girmeyi başardı. Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker gibi efsane isimlerin yer aldığı kadrosuyla da kendisinden söz ettirmeye başladı.


Netflix’in yeni Türk yapımı dizisi olan ve merakla beklenen “Fatma” 27 Nisan 2021 tarihinde seyircilerle buluştu. Psikolojik gerilim kategorisinde yer alan bu dizinin yönetmenliğini Özer Feyzioğlu, yapımcılığını ise Başak Abacıgil üstleniyor. Fatma isimli bu dizi seyircileriyle buluştuğu andan itibaren merakla izlenerek sosyal medyada fazlaca konuşulmaya başlandı. Dikkat çekici oyuncu kadrosu ve konusu ile gündemde yerini aldı.

“Fatma” Dizisinin Başrolü Burcu Biricik’e Övgü Dolu Mesajlar

Burcu Biricik’in başrolünde yer aldığı dizi yayınlandığı haftadan itibaren fazlaca ilgi görerek Netflix’in en popüler türk dizileri arasına girmeyi başardı. Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker gibi efsane isimlerin yer aldığı kadrosuyla da kendisinden söz ettirmeye başladı.

Rol aldığı her dizide oyunculuğundaki başarısı ile adından söz ettiren Burcu Biricik, Kırmızı Oda ve Camdaki Kız gibi televizyon dizilerine Netflix’de yayınlanan Fatma ile de başarısına başarı kattı. Biricik, istemeden birçok kişiyi öldüren temizlikçi bir kadını canlandıran Fatma dizisinin Netflix’de yayınlamasıyla birlikte, oyunculuğuyla dünyanın farklı ülkelerinden övgü dolu yorumlar ve mesajlar alıyor.

Ünü ülke sınırını aşan Burcu Biricik’i en fazla gururlandıran yorumlardan biri de ünlü gazeteci Jack Todd’den geldi. Fatma’yı izleyen Todd, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla “Türk oyuncu Burcu Biricik’in Fatma’da Netflix’teki performansı, şimdiye kadar gördüğüm en büyük performanslardan biri. Tüm prodüksiyon birinci sınıf ve sonuç son derece yoğun bir dram. “Kendinize nefes almayı hatırlatmanız gereken türden” ifadelerine yer veren güzel bir paylaşımda bulundu.

“Fatma” Dizisinin İlgi Çekici Konusu

Netflix üzerinden yayınlanan Fatma dizisinin konusu fazlaca merak edilmektedir. Suç, dram ve gerilim konulu bu dizi fazlaca konuşulmaktadır. İzleyenlerin farklı yorumlarda bulunduğu diziden sizler için kısaca bahsetmek istiyoruz. Temizlik işleri için evlere giden Fatma, kayıp olan eşi Zafer’i ararken beklenmedik durumların içerisinde kendisini bulmaya başlar. Kocasını ararken kendini beklenmedik anda cinayet işlerken bulmasıyla hayatı farklı bir boyut almaya başlar. Masum bir temizlikçi olmasından dolayı kimsenin ondan şüphelenmemesi ise Fatma’nın işine gelmektedir. Fakat bu cinayetten kocasının karanlık bağlantılarının haberdar olması ise işleri zor bir noktaya getirir ve Fatma’nın hayatta kalmak için başkalarını öldürmekten başka çaresi kalmamaya başlar. Öldürmeye devam ettikçe bu durumu hayatta yaşadığı zorluklardan intikam almak için kullanarak, temizlikçi rolunun arkasına gizlenerek cinayet işlerken bir yandan da kocasını bulmaya çalışır. Olaylar bu şekilde ilerlerken izleyicileri ekran başına kilitleyen bu dizi çoğu kişiden olumlu yorumlar almayı başardı.

Fatma Dizisinde Dikkat Çeken Detaylar

Sıradan bir insanın nasıl bir seri katile dönüşebileceğini ve annenin neler yaşayabileceğini anlatan dizi, günümüzden birçok öğeyi içerisinde barındırmaktadır. İlk olarak Fatma’nın eşinin gölgesinden çıkmasıyla birlikte kadın başına olduğu için kendisine biçilen görünmezliği tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Farklı sosyoekonomik düzeylerdeki karakterlere yer verilmesi ise dizinin dikkat çeken noktalarından bir diğeri. Fatma’nın otizmli bir çocuğa sahip olması ve bu yüzden yaşadığı zorluklar da bu konuda farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Bunun gibi pek çok detayla seyircilerin beğenisini kazanan dizinin gün geçtikçe hayran kitlesi artmaya devam etmektedir.

Yorum Yap