1. Ana Sayfa
  2. Sinema ve Dizi
  3. ‘Friends’ Dizisinden Hayranlarını Sevindiren Haber

‘Friends’ Dizisinden Hayranlarını Sevindiren Haber

Başta tüm dünyayı olmak üzere dizi sektöründe de duraksamalar yaşatan pandemi ve karantina süreci nedeniyle Friends dizisinde de ertlenme yoluna gidilmişti. Hayranlarının hasret gidermek için gün saydığı dizi, bu tarz haberlerle herkesi heyecanlandırmayı başarmıştı.


1994 yılında yayınlanmaya başlayan 2004 yılında sona eren Friends dizisi yayınlandığı ilk günden itibaren büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. 10 sezon süren dizi, sitcom’lar içerisinde en beğenilen yapımlar arasında yer almaktadır. Netflix’e gelmesiyle birlikte son zamanlarda tekrar sosyal medyada konuşulmaya başlandı. Final bölümünün üzerinden 15 küsur yıl geçmesine rağmen boşluğu dolmayan dizinin oyuncularından özel bölüm müjdesinin gelmesiyle tüm sevenleri merakla haberleri takip etmeye başladı.

Friends Dizisi Oyuncularından Sevindiren Paylaşım

Geçtiğimiz yıl ekim ayında, dizi oyuncularından Jennifer Aniston’ın bütün ekiple birlikte paylaştığı fotoğraf hayranlarında dizinin tekrar ekranlara dönmesine dair heyecan oluşturmuştu. Friends dünyasında gelecek zaman diliminin aktarılacağı özel bölüm için pandeminin yayıldığı günlerden yalnızca birkaç hafta önce anlaşmaya varılmıştı. Başta tüm dünyayı olmak üzere dizi sektöründe de duraksamalar yaşatan pandemi ve karantina süreci nedeniyle Friends dizisinde de ertlenme yoluna gidilmişti. Hayranlarının hasret gidermek için gün saydığı dizi, bu tarz haberlerle herkesi heyecanlandırmayı başarmıştı.

Diziden Yeni Haberler: Çekimler Başladı!

Friends ekibi yıllardır konuşulan “Özel Bölüm” müjdesini geçtiğimiz yıl vermişti. Bu haber pek çok kişiyi heyecanlandırsa da araya pandemi sürecinin girmesiyle çekimlere ara verilmesi haberiyle hayranlar tekrar bekleyişe geçmişti. Dizi cephesinden yapılan yeni açıklamalar ise tekrar merak uyandırdı. Yeni gelen haberlere göre ise “Friends” dizisinin özel bölüm çekimlerinin 2021 yılında başlanacağı açıklamıştı. 2021 yılının mart ayında dizi sonunda çekimlerine başladı.

Dizinin efsaneleşmiş kadrosunda bulunan Jennifer Aniston, David Schwimmer, Courteney Cox, Matt LeBlanc ve Matthew Pery, Friends için yeniden stüdyolara girdi. HBO Max yapımcılığındaki özel bölüm için beklenen gün geldi. Dizinin çekimlerinin başlamasıyla setten de ilk görseller gelmeye başladı. Setten görsellerde meşhur dairede çekilmiş fotoğraf hayranları duygulandırmaya yetti. Dizinin çekimleri dizinin orijinal halinin çekildiği yerde yapılıyor ve yapımcılığını Ben Winston üstleniyor. Wall Street Journal’ın haberlerine göre ise çekilecek bölüm için her oyuncuya 3-4 milyon dolar arası ücret ödenecek. Dizinin yaratıcılarından Marta Kauffman ve David Crane’in de özel bölüme dahil olacağı söylentiler arasında.

“Friends” Dizisi Konusu:

Sitcom dizi türlerinin en başına adını yazdıran bu dizi 1994 yılında yayınlanmaya başlamasına rağmen günümüzde hala sevilerek izlenmeye devam etmektedir. 20’li yaşlarında ve karakter olarak her biri birbirinden farklı olan 3 kadın ve 3 erkek karakterin New York’ta yaşamakta olduğu maceralar anlatılmaktadır. Bu altı genç komik, eğlenceli ve hayat dolu halleri ile kendilerini seyircilere sevdirerek izleyenlerin hayatında güzel bir iz bırakmayı başarmıştır. Genellikle Central Park Cafe’de vakit geçiren bu arkadaşların sohbetleri çoğunlukla insanları güldürmeyi başarmıştır. Yarattığı samimi havası sayesinde ailemizden biri gibi olan bu arkadaş grubunun yaşadıkları her ne kadar eğlendirse de duygulu sahneleriyle de kalplerimizi kazanmıştır. Diziyi hala izlemediyseniz veya tekrar izlemek, keyifli vakit geçirmeyi istiyorsanız Netflix platformu üzerinden diziyi izlemeye başlayabilirsiniz.

Yorum Yap