1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google Artık Kaliteli İçerikleri Ön Plana Alacak

Google Artık Kaliteli İçerikleri Ön Plana Alacak


Google’ ürün inceleme yazılarını arama sonuçlarında listeleyen algoritması üzerine değişime gitti. Yeni güncelleme ile artık kaliteli içerikler ön planda tutulacak. Site sahipleri, trafik verilerde olumlu ya da olumsuz bir dalgalanma ile karşılaşabilir.

Günümüzün en popüler arama motoru olan Google, gelişmiş yapay zekası ile sorduğumuz her soruya saniyesinde yüz binlerce sonuç sunabiliyor. Cevaplar, internette yayınlanan ilgili içeriklerin listelendiği bir sayfada yer alıyor. En üstte gördüğümüz sayfalar da haliyle en fazla ilgi gören yerler oluyor.

Fakat bir sayfanın arama motorunun en üstünde yer alması, o sayfanın konu hakkındaki en kaliteli içeriğe sahip olduğunu göstermiyor. Bu durumun farkında olan Google, şimdilik sadece ürün incelemeleri konusunda kullanıcılarına sunduğu arama sonuçlarını düzenleyen algoritma üzerinde geliştirmeye gitti. Şirket, bundan sonra en iyi araştırılmış ve derinlemesine bilgi sunan içerikleri ön planda tutacak.

En doğru içerik ön planda tutulacak:

google

Yapılan yeni güncellemenin şu an için tüm siteleri etkilemediğini, yalnızca internetteki ürün incelemelerini ilgilendirdiğini söyleyebiliriz. Ürün inceleme yazısı yayınlayan bir siteniz varsa, içeriklerinizde bazı düzenlemeler yapmak zorunda kalacaksınız.

Google, yeni güncelleme ile kullanıcılarına en kullanışlı içeriği sunacaklarını bildirdi. Şirket artık, ürün incelemeleri konusunda insanların en iyi bilgi kaynağı olan içerikleri üste taşıyacağını belirtti.

Yapılan güncelleme şu an için sadece İngilizce dili içeren ürün incelemelerini ilgilendiriyor. Fakat kısa süre içinde algoritmadaki değişimin tüm diller için uygulanacağını bekliyoruz. Değişiklik, 8 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşti.

Yazı Kaynakları
https://www.digitalinformationworld.com/2021/04/google-brings-changes-in-its-product.html

Yorum Yap