1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Ünlü Analistten iPhone 13 Pro Hakkında Yeni Bilgiler: Kamerası Otomatik Odaklama Özellikli Olacak

Ünlü Analistten iPhone 13 Pro Hakkında Yeni Bilgiler: Kamerası Otomatik Odaklama Özellikli Olacak

Ming-Chi Kuo, yaklaşan iPhone 13 ailesinin Pro modelleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Deneyimli Apple analisti tarafından yapılan açıklamalara göre iPhone 13 Pro ile iPhone 13 Pro Max, otomatik odaklama özelliğine sahip ultra geniş açılı kamera ile gelecek.


Deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo‘nun bazı açıklamalarına göre Apple, 2022 yılında 6,7 inç ekranlı ve uygun fiyatlı “iPhone 14 Max”i tanıtacaktı. Kuo bugün, yeni bir açıklama daha yaptı. Bu kez 2021 model iPhone’lara atıfta bulunan analist, iPhone 13 ailesinin bazı kamera özelliklerini açıklamış durumda.

Ming-Chi Kuo’nun yaptığı açıklamalara göre iPhone 13 ailesi, ultra geniş açılı kamera konusunda önemli bir yenilikle gelecek. Bu yenilik, otomatik odaklama özelliği olarak karşımıza çıkacak. Böylelikle Apple, bugüne kadar kullanmış olduğu sabit odaklı lenslerden vazgeçerek, Android ekosistemindeki rakiplerinin yolundan gitmiş olacak. Zira bugün piyasaya sürülen üst düzey Android telefonların çoğu, otomatik odaklama özelliğine sahip kameralar kullanıyor.

iPhone 13 ailesinin kameraları da büyüyecek

Apple analisti, daha önce yaptığı bazı açıklamalarda Apple’ın lens boyutlarını artırmayı planladığını söylemişti. Son açıklamasında da bu düşüncenin arkasında duran Kuo, lenslerin büyüyeceğini ve bu sayede de görüntü kalitesinin artacağını belirtiyor. Bu arada, Kuo’ya göre otomatik odaklama özelliğine sahip olacak ultra geniş açılı kameranın yalnızca iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max‘te olacağı ifade ediliyor.

Daha önce ortaya çıkan bilgiler, iPhone 13 ailesi ile iPhone 12 ailesinin büyük oranda aynı tasarıma sahip olacağını ve ortak özelliklerle donatılacağını gözler önüne seriyor. Ancak iPhone 13 ailesinde büyüyecek bataryalar, yaklaşmakta olan telefonların biraz daha kalınlaşmasına yol açacakmış. Apple, yeni amiral gemisi telefonlarını büyük ihtimalle eylül ayında duyuracak.

Yazı Kaynakları
https://www.iphonehacks.com/2021/06/kuo-iphone-13-pro-ultra-wide-camera-feature-autofocus.html

Yorum Yap