1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Paribu’nun Hacklendiği İddia Edildi
Trendlerdeki Yazı

Paribu’nun Hacklendiği İddia Edildi


1 Milyon üzeri kullanıcı barındıran kripto para uygulaması Paribu’nun hacklendiği iddia edildi. Kullanıcılar, hesaplarındaki bakiyelerin önce bitcoin’e çevrildiğini, sonrasında yetkisiz bir şekilde başka hesaplara transfer edildiğini söylüyor.

Dünya genelinde kripto paralara olan ilgi her geçen gün artmakta. Her gün onlarca yeni kullanıcı, kripto para uygulamalarına üye olarak alım satım işlemi yapıyor. Kripto paraların işlem gördüğü bu borsalar ise zaman zaman ciddi iddialar ile karşı karşıya gelebiliyor.

Yeni bir iddiaya göre ise 1 milyon üzeri kullanıcıya hizmet veren kripto para uygulamalarından Paribu, 5 Nisan 2021 tarihinde bir siber saldırıya maruz kaldı. Yaşanan olaydan sonra birçok kullanıcı, hesaplarındaki coinler ile Bitcoin alındığını ve daha sonra farklı hesaplara transfer edildiğini bildiriyor.

Paribu’nun hacklendiği iddia edildi:

Sosyal medyada konuşulanlara göre birçok kullanıcı Paribu hesaplarında bulunan coin’lerin farklı hesaplara transfer edildiği iddiasında bulundu. Kullanıcılar, hesaplarında bulunan altcoin’lerin önce Bitcoin’e çevrildiğini, daha sonra izinsiz olarak başka hesaplara transfer edildiğini söylüyor.

Twitter’da iddia edilen olaya göre, 5 Nisan günü bir kullanıcının hesabındaki bütün coin’ler BTC’ye çevirilip transfer edildi. Kullanıcı, aynı olayı yaşayan 15 arkadaşı olduğunu ve ilgili kantıların elinde mevcut olduğunu söyledi.

Konu hakkında henüz Paribu’dan resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak mağdur olduğu iddia edilen kişilerin sayısı azımsanamayacak kadar yüksek.

Yorum Yap