1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Spotify, ‘Kitaplık’ Arayüzünü Yeniledi

Spotify, ‘Kitaplık’ Arayüzünü Yeniledi

Dijital müzik akış hizmeti Spotify, kullanıcıların hem müziklerine hem de podcast'lerine tek bir yerden göz atmasında izin verecek yeni özellikleri önümüzdeki hafta Android ve iOS cihazlara ekleyecek.


İsveç merkezli çevrimiçi müzik servisi Spotify, dönem dönem mobil ve masaüstü uygulamalarında geliştirmeler yapıyor. Daha önce de uygulama tasarımında ufak değişiklikler yapan şirket, şimdiyse iOS ve Android uygulamalarında ‘Kitaplık‘ bölümünde tasarım değişikliğine gitti.

Yapılan değişikliklerle birlikte Spotify, kaydettikleri müzik ile podcast’lerine daha kolay bir şekilde ulaşmalarını hedefliyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre yenilenen tasarım ile artık daha hızlı bir şekilde keşif yapabilecek ve ihtiyacınız olan tüm özelliklere tek bir yerden kolaylıkla erişebileceksiniz.

Yenilenen ‘Kitaplık’ bölümünde neler var?

spotify

Spotify tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yenilenen ‘Kitaplık’ sekmesinin öne çıkan kısımları şu şekilde:

  • Tüm koleksiyonunuza (hem müzik hem de podcast) göz atmanın ve aramanın basit bir yolu.
  • Bu koleksiyona göz atmanıza yardımcı olacak yeni dinamik filtreler. Kaydettiğiniz ve eşleşen içerikleri görmek için albüm, sanatçı, şarkı listesi veya podcast arasından seçim yapabilirsiniz. Ardından, hareket halindeyseniz, çevrimdışı olarak kullanılabilen tüm içeriğinizi tek seferde görüntülemek için ‘İndirilenler’ filtresine dokunmanız yeterlidir.
  • Daha iyi sıralama seçenekleri. İçeriklerinizi alfabetik olarak, en son çalınanlara göre ya da içerik oluşturucunun ismine göre görüntüleyebilirsiniz.
  • En çok dinledikleriniz üzerinde daha fazla kontrol ve daha kolay erişim. Dört adede kadar çalma listesi, albüm veya podcast’i anında erişim için sabitleyebilirsiniz. ‘Sabitle’ seçeneğini görmek için bu öğeleri sağa kaydırmanız yeterlidir.
  • Albüm, çalma listesi ve podcast kapaklarını geniş bir şekilde görüntülemek ve beğendiğiniz içerikleri daha görülebilir şekilde sıralamak için yeni ‘Grid’ görünümünü kullanabilirsiniz.

Şirket, yapılan güncellemeyi önümüzdeki hafta tüm iOS ve Android kullanıcılarına sunulacağını söyledi.

Yazı Kaynakları
https://9to5mac.com/2021/04/29/spotify-launches-redesigned-your-library-ios-android/

Yorum Yap