1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Spotify, Podcast Paylaşımları İçin Yeni Bir Özellik Sundu

Spotify, Podcast Paylaşımları İçin Yeni Bir Özellik Sundu

Bazı kullanıcılar çok sevdiği podcast'lerin en sevdiği kısımlarını paylaşmak ister, ancak kimse diğer insanlara belirli bir zamana atlamalarını veya paylaşmak istedikleri kısmı bulmaya çalışmasıyla uğraşmasını istemez. Neyse ki Spotify, belirli bir bölüme bağlantı vermenize izin vererek podcast paylaşımındaki tuhaflığı ortadan kaldırıyor.


Zaman Damgalı Podcast Paylaşımı Özelliği

İlk özellik, bir podcast’in belirli bir zaman bölümünü paylaşabilmektir. Önceden, Spotify’da bir podcast’i açtığınızda, belirli bir zamanı açamıyordunuz. Sadece tüm bölümü birlikte geliyordu, yani podcast gönderdiğiniz kişilerin onlarla paylaşmak istediğiniz kısma manuel olarak atlaması gerekir.

Artık, zaman damgası içeren bir bağlantıyı paylaşabilirsiniz, böylece arkadaşlarınız doğrudan eyleme atlayabilir. Spotify, bunu nasıl yapabileceğinizi ayrıntılarıyla anlatıyor:

Canvas’lar Yeni Platformlarda Paylaşılabilecek

Ancak, Spotify’ın yeni getirdiği tek özellik bu değil. Canvas özelliğini bugüne kadar sadece Instagram hikayerlerde paylaşılabiliyordu. Artık, Spotify Canvas’ı Snapchat dahil yeni platformlarda da paylaşabilirsiniz.

Canvas Ön İzlemeleri ve Yeni Paylaşım Ekranı

Canvas yayınınızı sosyal medya akışınıza kaydetmeden önce ön izlemenize de izin veriyor. Bu şekilde, paylaş düğmesine bastığınızda alıcıların tam olarak ne göreceğini bileceksiniz. Spotify, platformunu her gün geliştirmeye devam ediyor. Podcast dinlemeyi seviyorsanız, Spotify’a ve sunduklarına göz atmak isteyeceksiniz.

Yorum Yap