1. Ana Sayfa
  2. Sinema ve Dizi
  3. The Crown 5. Sezon Çekimleri Bu Yaz Başlıyor

The Crown 5. Sezon Çekimleri Bu Yaz Başlıyor

İzleyicileri tarafından fazlaca sevilen, çeşitli ödüllere layık görülen dizi 1953’te erken yaşta tahta çıkan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in biyografik serisinden oluşmaktadır. 2. Dünya savaşı öncesinden başlayarak modern tarihteki olayları, etkili bir şekilde gözler önüne sermektedir.


4 Kasım 2016 yılında yayınlanmaya başlayan The Crown, Netflix’te gösterildiği andan itibaren pek çok seyircinin dikkatini çekmeye başlamıştır. Kaliteli oyuncu kadrosu, hikâyesi ve kaliteli çekimleriyle seyirciyi etkileyen dizi geçtiğimiz günlerde 2021 Altın Küre Drama Dalında En İyi Televizyon Dizisi ödülünü kazanarak adını sinema dünyasına yazdırdı. Sadece dizi değil başarılı oyuncuları da pek çok ödüle layık görüldü.

Yayınlandığı ilk günden itibaren fazlaca dikkat çekse de dizinin özellikle 4. Sezonu dünyanın her yerinde büyük yankı uyandırmayı başardı. 4. Sezonda diziye dâhil olan Galler Prensesi Diana’nın hüzünlü hikâyesinin ekranlara yansıması pek çok kişinin diziye başlamasına sebep oldu. Gerçek olaylardan ilham alınarak yazılan dizinin olay örgüsünü hakkına fikir sahibi olsak da ilerleyen sezonlarda neler olacağını heyecanla beklemekteyiz.

The Crown Düşündüğümüzden Uzun Sürecek

Netflix’in popüler dizileri arasında yer alan The Crown’un 5. Sezon ile final yapması bekleniyordu. Fakat yapılan açıklamayla dizinin 5. Sezondan sonra da devam edileceği açıklandı. Hayranlarını sevindiren bu haber dizinin izleyici kitlesini de arttıracağa benziyor. Dizinin 5. sezon çekimlerine ise Temmuz ayında başlanacağı fakat 2022’ye kadar prömiyeri olmayacağı duyuruldu. Çekimler önceki sezonlar gibi Elstree Stüdyolarında gerçekleşecek. Birleşik Krallık o zamana kadar karantina tedbirlerini hafifletse bile çekimlerde sıkı tedbirler alınacağı bekleniyor.

Her Sezonda Değişen Kadro

The Crown dönem dizisi olmasıyla her sezonunda başrolünde farklı oyunculara yer veriyor. 5. Sezonda da ikonik karakterleri oynayacak oyuncu kadrosu yenilenerek seyircilere duyuruldu. Oyuncular ve rolleri ise sırasıyla şu şekilde; Elizabeth DebickiPrenses Diana, Dominic WestPrens Charles canlandırırken Kraliçe’yi Imelda Staunton canlandıracak. Lesley ManvillePrenses Margaret rolünde yer alacak.

Dizide Prens Harry ve Meghan Markle’ı da görmek isteyenlerin beklentisinin karşılanmayacağını üzülerek belirtiyoruz. Dizi altıncı sezon hikâyesini 2000’li yılların başlarıyla sınırlandıracağını duyurdu fakat yeni gelişmeleri heyecanla bekliyoruz.

‘The Crown’ İngiliz Kraliyet Ailesinin Tepkisini Çekti

İzleyicileri tarafından fazlaca sevilen, çeşitli ödüllere layık görülen dizi 1953’te erken yaşta tahta çıkan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in biyografik serisinden oluşmaktadır. 2. Dünya savaşı öncesinden başlayarak modern tarihteki olayları, etkili bir şekilde gözler önüne sermektedir. Yaşanan tarihi olayları, kraliyet ailesindeki ilişkileri izleyicilerle buluşturan dizi; özellikle 4. Sezonunda Prenses Diana’nın Charles’le olan ilişkisinin de gösterilmesiyle fazlaca beğeni topladı. Diziyle birlikte odak noktası olan Kraliyet ailesi ise dizinin kurmaca olduğuna dair uyarı yayımlanması talebinde bulundu.

Kuruluş tarafından yapılan açıklamada ise, The Crown’un her zaman bir drama olarak sunulduğu söylendi. Üyelerin, bunun genel olarak tarihsel olaylara dayanan bir kurgu çalışması olarak inancının tam olduğu belirtildi. Kuruluş, kurmaca olduğuna dair uyarı koyma planımız yok ve buna gerek duymuyoruz şeklinde açıklamalarda bulunarak talebi reddetti. İzleyiciler olarak ilerleyen sezonları heyecanla beklemekteyiz.

Yorum Yap