1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Bloomberg: The Last of Us’ın PS5 Uyumlu Sürümü Yolda

Bloomberg: The Last of Us’ın PS5 Uyumlu Sürümü Yolda


Sony, büyük kriz yaşadığı The Last of Us’ın PlayStation 5 uyumlu sürümü üzerinde çalıştığı iddaları gündeme getirdi. Sony, PlayStation’ın en sevilen oyunlarıdan olan The Last of Us önümüzdeki günlerde PlayStation 5 sürümü hakkında süprizlerle önümüze çıkabilir.

Bloomberg‘de bugün dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı. Habere göre Sony, 2013 yılında tanıştığımız ve bir efsane haline gelen oyunun, yeni bir sürümü üzerinde çalışmalar sürdürüyor. İddialar, The Last of Us‘ın yeni sürümünün PlayStation 5 üzerine geliştirildiği yönünde.

The Last of Us’ın PlayStation 5 sürümü için geliştirmekte olduğu ekip arasında bazı tatsız olaylar yaşanıldığı söyleniyor. Şirket ilgili oyun için küçük bir ekip kurmuş. Ancak yaşanan anlaşmazlıklar, şirket içinde büyük sorunlara yol açmış. Hal böyle olunca da Sony, oyunun ilk geliştiricileri olan Naughty Dog’un kapısını çalarak, PlayStation 5 sürümü için geliştirmesini istemiş.

The Last of Us’ın yayınlanacağı tarih bilinmiyor

The Last of Us

Bloomberg’e göre Sony’nin şirket içerisindeki kriz bu kadarla da sınırlı değilmiş. Oyunu geliştirecek olan esas ekibin, Naughty Dog’un bünyesinde olması nedeniyle ortalık daha da kızışmış. Ayrıca Sony, oyunu geliştirecek olan esas ekibe yeterli finansal destek de sunmamış. Bunun üzerine ekibe dahil edilen onlarca Naughty Dog çalışanının asıl ekipten daha ayrıcalıklı tutulması, iplerin kopmasına yol açmış. Sonrasında ekibin başında bulunan Sony Visual Arts Services Group kurucusu Michael Mumbauer görevinden ayrılmış.

Bloomberg’in haberine göre tüm bu yaşananlar, 2020 yılı sonuna kadar devam etmiş. Ancak şirketten ayrılan Michael Mumbauer ile ekibi olayların yaşanmasında noktayı koymuş. Tüm bu yaşananları ortaya çıkaran Bloomberg, The Last Of’ın PlayStation 5 uyumlu remake sürümü hakkında hiçbir detay vermiyor. Oyun ile ilgili yaşanan gelişmeleri öğrendikçe siz değerli kullanıcılarımızı bilgilendireceğiz.

Yazı Kaynakları
https://www.thegamer.com/the-last-of-us-ps5-remake/

Yorum Yap