1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. WhatsApp, Seslerin Hızını Ayarlama Özelliğini Getirdi

WhatsApp, Seslerin Hızını Ayarlama Özelliğini Getirdi

WhatsApp, kullanıcıların çok uzun zamandır beklediği bir özelliği kullanıma açtı. WhatsApp'ın mobil, masaüstü ve tarayıcı sürümlerinde artık sesli mesajların hızını ayarlamak gelen güncelemme ile mümkün kılındı. 1,5 ve 2 kat hızlı oynatma ayarları kullanıma sunulmuş olsa da henüz tüm kullanıcılara açılmış değil.


WhatsApp, hiç beklenmedik bir şekilde uzun süredir beklenilen özelliği kullanıma açtı. Artık uygulamayı kullanırken sesli mesajlarınızı farklı hızlarda dinlemek mümkün. Bazen arkadaşlarımızdan aldığımız uzun uzun dinlenmesi kabusa döenen seslerin hızını ayarlama özelliği, WhatsApp’ın mobil ve masaüstü sürümlerinde kullanılabilecek.

Her zaman olduğu gibi bu yenilik öncelikle beta kullanıcılarının kullanımına sunulduktan sonra yavaş yavaş tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Bu yüzden şu an için ses oynatma hız ayarlarını telefonunuzda bulamayabilirsiniz. Ancak kullanıma sunulduğunda şüphesiz ki birçoğumuzu büyük bir zahmetten kurtaracak.

Dakikalarca sesli mesaj dinlemeye son

whatsapp

WhatsApp’ta aldığımız uzun uzun sesli mesajları dinlemenin zahmetini bilirsiniz. Özellikle meşgulseniz bu sesler, iyice sinir bozucu olabiliyor. Ancak tabii ki ses atma özelliğinin de bir gereklilik olduğu inkar edilemez. Bunları sonunda fark eden WhatsApp, duruma çözüm olarak yeni bir özelliği kullanıma açtı. Artık sohbet sırasında aldığımız sesler, farklı hızlarda dinlenebilecek. Bu hız seçenekleri YouTube gibi birçok platformda olduğu gibi 1x (normal), 1,5x ve 2x olarak görünüyor.

Özelliği kullanmak ise oldukça basit: Sesli bir mesajın üzerine gelerek oynatma tuşuna bastığınız anda mesajın üzerinde hangi hızda oynatıldığını belirten bir simge beliriyor. Buraya bir kez dokunduğunuzda sesin hızı 1,5 katına, bir daha dokunulduğunda ise 2 katına çıkıyor. Ek olarak yapılan ayar, siz değiştirmeden eski haline dönmüyor. Yani uygulamadan çıktığınızda ses hızı ayarları kaydedilmiş oluyor. Eski haline getirmek için butona bir kez daha dokunmanız yeterli oluyor.

Özellik hem mobil platformlarda, hem masaüstü uygulamasında hem de tarayıcı versiyonu olan WhatsApp Web’de kullanılabiliyor. Ancak mobil cihazlara açılması her zamanki gibi zaman alacak. Şu an WhatsApp uygulamanızı kontrol edip bahsettiğimiz butonu arayarak özelliğin gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yap