1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Oyun Canavarı Xiaomi Mi Pad 5 Serisi Sızdırıldı
Trendlerdeki Yazı

Oyun Canavarı Xiaomi Mi Pad 5 Serisi Sızdırıldı


Teknoloji devi Xiaomi’nin tablet sektörüne tekrar adım atacağı Mi Pad 5 serisiyle ilgili bazı bilgiler sızdırıldı. Tablet iki farklı işlemciye sahip iki model ile karşımıza çıkacak.

Tüm dünyada pandeminin ortaya çıkmasıyla birlikte işleri kolayştıran, zaman geçirmenizi sağlayan cihazlara olan talep büyük oranda yükselişe geçti. Bu cihazlar arasında büyük rol oynayan tabletler de yer aldı. Normal şartlarda kolay kullanımı ve taşınabilirliği ile sevilen tabletler, şimdi telefonların yapamadığı şeyi yapan bilgisayarların bir alternatifi olarak görülmeye başlandı. Eğitimde ve eğlencede büyük katkı sağlayan tabletlerin kullanım oranı büyük bir artış gösterdi.

Haliyle bir çok üretici de uzun süredir önem vermedikleri tablet sektörüne tekrar adım atma kararı aldı. Bu üreticilerden birisi de Xiaomi‘ydi. Son olarak 2018 yılında Mi Pad 4 serisini tanıtan şirket, uzun bir aradan sonra 2021 yılında tablet sektörüne tekrar yöneleceklerini açıklamıştı. Mi Pad 5 ismiyle yeniden hayat bulan seri hakkında bugün bazı önemli veriler sızdırıldı.

Xiaomi Mi Pad hakkında sızdırılan önemli veriler:

mi pad 5

K81C kod adıyla gözüken yeni seri Mi Pad 5, edindiğimiz bilgilere göre bağlantı konusunda iki farklı model ile karşımıza çıkacak. Bağlantı, cihazda kullanılan işlemciye göre değişecek. Ayrıca karşımıza çıkacak iki modelin ekran boyutu da farklılık gösterecek. Küçük olan model, MediaTek’in Dimensity 1200 işlemcisini barındıracak.

Diğer model olan büyük ekranlı serisi ise en donanımlı modeli olacak. 10,95 inç ekranla karşımıza çıkacağı söylenen cihaz, 2K çözünürlüğe ve 144 Hz ekran yenileme hızına sahip olacak. Bunun yanı sıra modelin batarya kapasitesinin 8.000 mAh’lik dev bir bataryayla ve özel bir MIUI kullanıcı arayüzü ile geleceği de edinilen bilgiler arasında. Tablet; Apple, Huawei ve Samsung gibi dev şirketlere karşı koyabilmek adına stylus desteği de sunacak.

Xiaomi’nin yeni tableti hakkında net bir çıkış tarihi bulunmuyor. Benzer şekilde fiyat hakkında da ne olacağı bilinmiyor. Xiaomi’nin genel olarak ülkemizde fiyat konusunda ki cömertliğini göz önüne alacak olursak, tabletin bütçe dostu bir fiyat ile karşımıza çıkacağını bekleyebiliriz.

Yazı Kaynakları
https://www.gizchina.com/2021/04/10/xiaomi-mi-pad-5-specs-and-details-have-been-revealed/

Yorum Yap