1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. YouTube Music’in Uygulama İçi Simgeleri Değişiyor

YouTube Music’in Uygulama İçi Simgeleri Değişiyor


Geçtiğimiz ay YouTube uygulamasının simgeleri üzerine değişime giden Google, şimdi de YouTube Music uygulamasının simgeleri üzerinde değişime gidiyor. Güncellemenin tüm kullanıcalara sunulacağı tarih hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, geçtiğimiz yıl “eski moda” bir görünüme sahip olan uygulaması üzerinde yeniliğe gitmişti. Yeni ikonlar ile daha gelişmiş bir görünüme sahip olan YouTube, şimdi de çevrimiçi müzik servisi olan YouTube Music üzerinde yeniliğe gidiyor.

YouTube geçtiğimiz yıl üzerinde çalıştığı ikonlar ile uygulamasını daha modern görünüme kavuşturmuştu. YouTube ana uygulaması üzerinde yaptığı modernizasyon çalışmasını şimdi de çevrimiçi müzik servisi olan YouTube Music‘in mobil uygulamasında gerçekleştirmeye başladı.

YouTube Music’in eski ve yeni simgeleri;

youtube music

Uygulama içi yenilikleri sınırlı kullanıcının erşimine açan Youtube Music, görsel açıdan daha modern bir görünüm sunmayı amaçlıyor. Yeni simgeler boyut olarak daha küçük ve daha minimal bir tasarıma sahip.

youtube music

Yaklaşık iki aydır test aşamasında olan yeni Youtube Music simgeleri tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı bilinmiyor. Şu an için yalnızca sanatçı sayfaları ve müzik oynatıcının seçenekler menüsünde geçerli.

Yazı Kaynakları
https://www.androidpolice.com/2021/04/07/youtubes-new-icon-style-is-making-its-way-to-youtube-music/

Yorum Yap